Lymfodrenáž

Klikněte pro více informací Klikněte pro více informací Klikněte pro více informací Klikněte pro více informací
menu handle

Hilterapia

Hilterapia

Lymfodrenáž

= lymfodrenáž neboli lymfatická masáž se užívá při léčbě otoků jakéhokoliv původu. Lymfatické drenáže působí na lymfatický systém, který je tvořen mízními cévami a uzlinami. Přístrojová lymfodrenáž stlačuje končetinu a vyvolává tlakové vlny, které se snaží obnovit jak lymfatický, tak žilní systém.

Přednosti ošetření lyfodrenáží

Lymfodrenáž a její charakter

Lymfatický systém odpovídá za sběr a odplavování odpadních látek z tělesných tkání. Nejčastějšími projevy nedostatečného odvádění jsou pocity únavy, „těžké nohy“, celulitída, oslabení imunitního systému a otoky. Lymfatické drenáže využívají anatomických a fyziologických poznatků o průběhu cév, umístění uzlin, spojkách a o rychlosti nasávání tekutin lymfatickou cévou. Stimulují činnost mízovodů, obnovují průchodnost lymfy v kritických místech, zrychlují odvádění škodlivin z organizmu. Přístrojová presoterapie je pacienty velmi pozitivně vnímána jako velmi příjemný a účinný druh léčby otoků. V končetinách vytváří pocit lehkosti a zmenšuje jejich objem.

Na našem pracovišti používáme přístroj BTL…. Btl-6000 lymphastim, který funguje na principu intermitentní přístrojové komprese (presoterapie).

Indikace – medicínské

Indikace – kosmetické/estetické

Kontraindikace

Možné vedlejší účinky po ošetření lymfodrenáží

Ihned po ošetření se může dostavit krátkodobé zvýšení bolesti, petechie či prasknutí kapilár při překročení doporučené velikosti tlaku. Dalšími může být hematom, vegetativní reakce u lidí s citlivým vegetativním systémem nebo ucpání lymfy v oblastech, které nebyly léčeny.

Kontaktujte nás »