DJK

Terapie

Hlavní činností společnosti DJK fyzio s.r.o. je poskytování odborných fyzioterapeutických služeb nejširší veřejnosti. Všichni fyzioterapeuti jsou plně erudováni – vedení společnosti klade maximální důraz na průběžné zvyšování odborné kvalifikace všech terapeutů a poskytuje jim v tomto směru maximální podporu.

Moderně a funkčně vybavená individuální pracoviště fyzioterapeutů a tělocvična zajišťují ideální podmínky pro terapii, dostatečnou intimitu, komfort, bezpečnost a v neposlední řadě i příjemné prostředí.

= pracoviště DJK fyzio s.r.o. se zaměřuje na léčbu poúrazových, pooperačních či bolestivých stavů pohybového aparátu, a také na léčbu skolióz a vadného držení těla u dětí a mladistvých.

Veškerá terapie je prováděna komplexně a přísně individuálně. Vždy využíváme vhodných metod fyzioterapie, elektroterapie, termoterapie a hydroterapie.

V akutních, tedy pooperačních a poúrazových stavech, je čekací doba max. 10-14 dní. Chcete-li tedy ihned po operaci začít s rehabilitací, objednejte se u nás co nejdříve. Objednat se můžete osobně na recepci v 1. patře, e-mailem nebo telefonicky. K objednání potřebujete poukaz na vyšetření/ošetření typu FT a veškeré lékařské zprávy týkající se momentálního zdravotního stavu.

= je úspěšná léčebná metoda, uznaná jako první volba v léčení funkční ženské sterility.

Rehabilitační metoda vznikla na základě dlouholeté rehabilitační praxe paní Ludmily Mojžíšové v léčbě bolesti zad. „Vedlejším účinkem“ léčby vertebrogenních obtíží pak bylo také ovlivnění funkční neplodnosti. Po určité době, kdy paní Mojžíšová metodu zdokonalovala, se stala její hlavní indikací.

Technika spočívá v šetrné mobilizaci páteře, žeber a kloubů, dále v uvolnění a protažení zkrácených svalů a posílení svalů oslabených. Součástí metody je také každodenní nenáročné cvičení klienta.

Indikace – funkční ženská sterilita, inkontinence u žen, bolestivý pohlavní styk, bolestivá či chybějící menstruace, vertebrogenní obtíže apod.

= dynamická neuromuskulární stabilizace je diagnostický a terapeutický koncept široce využitelný převážně ve fyzioterapii. Zakladatelem je nejznámější český fyzioterapeut prof. PaeDr. Pavel Kolář, PhD.

Prostřednictvím technik konceptu DNS ovlivňujeme funkci svalu v jeho posturálně lokomoční funkci, čímž dochází ke zpětnému ovlivnění chování centrální nervové soustavy a trvalejší úpravě jeho projevů. Hlavním principem je cvičení ve vývojových řadách – občas tedy můžete mít při terapii pocit, že z Vás „chceme udělat dítě“. Všichni naši fyzioterapeuti úspěšně absolvovali roční kurz v Praze pod vedením samotného zakladatele této metody – prof. Pavla Koláře.

Indikace – bolestivé stavy pohybového aparátu jakékoliv etiologie, a to jak v akutních, tak chronických případech a také jako prevence bolestí pohybového aparátu

= nová terapeutická strategie pro léčbu bolestivých stavů pohybového aparátu, založená na principu tepelné výměny. HIRO TT kombinuje pulzní laserový zdroj s chladicím systémem (SmartCooler), který snižuje teplotu kůže a tkání ležící pod ní.

Tepelná výměna vyvolaná chladicím systémem SmartCooler a laserovým zdrojem vykazuje dlouhodobější výsledky a umožňuje přenášet více fotonů rychleji a hlouběji. HIRO TT umožňuje, díky působení tepelné výměny, aplikovat terapii okamžitě v akutních stavech, jako jsou traumata, svalové léze či pohmoždění. Terapie pomocí přístroje HIRO TT je bezpečná. Zajišťuje pohodlí pacienta během léčby, a to i v akutních a velmi citlivých případech.

Indikace – akutní poúrazové a pooperační stavy (bolest, otok, pohmoždění, natažení, natržení apod.), úponové bolesti (entezopatie) apod.

Nevíte, jestli je přesně Vaše diagnóza vhodná pro použití vysokointenzivního laseru HIRO TT? Podívejte se do našeho informačního letáčku.


= přístroj mění vzduchovou vlnu, která je do něj vháněna pod tlakem 5 barů, v akustickou rázovou vlnu. Ta je hlavicí aplikátoru do tkáně přenášena fokusovaně nebo řízeně radiálně, kde působí do hloubky až 7 cm.

Akustická rázová vlna ve tkáni zlepšuje prokrvení a tepelnou výměnu, snižuje bolestivost v místě kalcifikátů, zvyšuje produkci kolagenu a snižuje napětí. Terapie rázovou vlnou není časově náročná, je neinvazivní, nezatěžuje pacienta, podstatně zkracuje dobu léčení a má vysokou účinnost. Výsledky této terapie jsou dlouhodobé až trvalé.

Indikace – úponové bolesti (tenisový loket, golfový loket, bolestivý úpon Achillovy šlachy, patní ostruha, bolestivá čéška, třísla apod.), pozánětlivé stavy (kalcifikace v rameni, lokti, Achillově šlaše apod.), svalová zranění (natažení, natržení v chronickém stádiu) apod.

= přístroj generuje pulzní elektromagnetické pole. Na rozdíl od klasické magnetoterapie ale využívá vysokých indukcí (až 3 Tesla), což umožňuje elektromagnetickou stimulaci i hluboko uložených tkání.

Vysokoindukční elektromagnetická stimulace ve tkáni snižuje bolest, zmenšuje otok, zlepšuje vlastnosti vaziva a synoviální tekutiny v kloubech. Terapie vysokoindukční magnetoterapií umožňuje stimulaci i hluboko uložených tkání. Pomocí Salus Talent emKegel můžeme neinvazivně, bezbolestně a účinně léčit všechny druhy inkontinence.

Indikace – bolesti kloubů (artrózy, artropatie), bolesti zad (v rámci komplexní rehabilitace), všechny druhy inkontinence, chronické bolesti pánevního dna apod.

= jedná se o terapii pomocí pružných samolepicích barevných pásek aplikovaných na kůži. Považujeme ji za doplňkovou rehabilitační metodu, která slouží k podpoře a udržení výsledků dosažených v terapii. Zakladatelem této metody je japonský chiropraktik a lékař Dr. Kenzo Kase.

Kinesiotaping pomáhá ovlivnit stav pohybového aparátu, především kloubů, svalů a měkkých tkání. Dokáže snížit bolest a umožňuje kvalitnější pohyb. Páska pro kineziotaping je vyrobena z bavlny, je voděodolná a prodyšná a na lidskou kůži velice dobře a šetrně přilne. Pásky se dělají v několika barvách. Různá barevnost této pásky nemá vliv na terapeutický efekt.

Indikace – pooperační a poúrazové stavy (otok, pohmoždění, hematom), lymfatické otoky, bolesti pohybového aparátu jakékoliv etiologie, prevence poranění ve sportu apod.